Újévi köszöntő

Kedves Kollégáim, Kedves Gyerekek és Kedves Szülők!

Elmúlt az ó-év, beköszöntött egy újabb,
szívünkben ismét új remények gyúlnak.
Teljesüljön vágyunk, legyen minden még szebb,
kívánok Mindenkinek egy boldogabb évet!

Immáron 2. éve jelen van életünkben a világjárvány, amellyel nap, mint nap együtt élünk, együtt küzdünk mi pedagógusok, ti gyerekek és a kedves szülők.
Nem látjuk előre a világjárvány végét, mindannyiunk összefogása, türelme, jóindulata, megértése, kitartása kell az új esztendőben is ahhoz, hogy átvészeljük ezt a nehéz időszakot.
Ne engedjük, hogy legyőzzön minket és eluralkodjon rajtunk a rossz hangulat, a gonoszság és a félelem!
Higgyünk, reméljünk és örüljünk egymásnak és a 2022-es esztendőnek!
Forduljunk egymáshoz bizalommal, kísérje lépteinket a változás reménye!
Márai Sándor szavaival élve „Az emberrel nemcsak történnek a dolgok, az ember csinálja is azt, ami történik vele.”
Tudom, hogy a járvány hullámaitól függően jobb és rosszabb időszakok váltották és váltják egymást, hogy a valóság sokszor átírta és átírja a terveinket az új esztendőben is, ezért kérem a kedves kollégákat, iskolánk tanulóit és a kedves szülőket, hogy a 2022-es évben is legyenek türelmesek, együttműködőek, megértőek és optimisták!

Végül Kányádi Sándor: Csendes pohárköszöntő újév reggelén című versével kívánok nyugalmat, tetterőt, egészséget és békés új esztendőt 2022-re!
Nem kívánok senkinek se
különösebben nagy dolgot.
Mindenki, amennyire tud,
legyen boldog,
érje el, ki mit szeretne,
s ha elérte, többre vágyjon,
s megint többre.
Tiszta szívből ezt kívánom!
Szaporodjon ez az ország
emberségbe’, hitbe’, kedvbe’,
s ki honnan jött,
soha-soha ne feledje.